3D TASARIM ATÖLYESİ

(4 DEĞERLENDİRME)
6000 TL - 3500 TL
Ders Kayıt Formu PDF İNDİR
Introduction LearnPress – LMS plugin

3D TASARIMIN YAŞAM ALANINDAKİ YERİ

3boyutlu tasarımdan faydalanmak gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve yaşamıkolaylaştırıyor. 

En popüler ev düzenleme ve mobilya markalarından biriolan IKEA’nın kaşık, masa ve sandalyelerini önce 3 boyutlu baskısını alıpgördüklerini, biliyor muydunuz?

Peki ya NASA’nın uzayda 3D yazıcı kullandığını? Tahminedeceğiniz üzere uzaya gönderilen uydular da mekanik aygıtlar olduğu için ortamşartlarına göre bazen onarımlara ve yeni parçalara ihtiyaç duyulabiliyor. Bununüzerine NASA çözüm olarak uzaya 3 boyutlu yazıcı gönderdi ve yeniden üretimegeçmek, uzaya uydu fırlatmak gibi büyük bir mali yükten de kurtulmuş oldu.

3DTASARIMIN EĞİTİMDEKİ ÖNEMİ

Çocuklarbelli bir yaşa kadar soyut kavramları zihinlerinde kurgulayamazlar vedolayısıyla bu kavramları onlara mümkün olduğunca somutlaştırarak sunmakgerekir. Matematikte bir hız problemini anlatırken gerçek hayattan örnekler,vücut diliyle ya da elimizdeki malzemelerle küçük drama oyunları yaparakgöstermeye çalışırız.

 Bu derste de hayaledip tasarım yapıp bu tasarımı 3D printer ile çıktı olarak ellerine almalarınıve soyut somut kavramları birleştirmeleri sağlanmış olur. Amaç, çocukların hayal güçlerini sınırsız şekildekullanmalarını ve geliştirmelerini sağlamaktır.

*Çocuklar bu eğitimle üretme yeteneğini keşfedecek vehayal gücünün sınırları dâhilinde üretim de yapabileceklerini görecekler budaözgüven gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

*3D görüntülerdeki derinlik algısı sayesindeöğrenciler boyut-uzaklık ilişkisi kurarak cisimleri daha kolay akıllarındatutabileceklerdir.

*Üretim odaklı bir eğitim anlayışınınyaygınlaştırılması ve zenginleştirilmesi, amaçlanan ideal ve hedeflere ulaşmayıdaha gerçekçi kılacaktır.

3 boyutlu yazıcılar, eğitime sunabileceğikatma değerler ile bilimi ön planda tutan bireyler yetiştirerek dünyapazarlarında rekabet gücünü artırmayı hedefleyen toplumlar için çok önemli birrole sahiptir. Bu durum, hiç şüphesiz bilim, teknoloji ve yenilikleyetkinleşmiş bireylerimizin sayısını gün geçtikçe çoğaltacaktır. Üreten, katmadeğerlerini kendi beyin gücüne dayanarak artıran bir Türkiye’nin oluşumunuhızlandıracaktır.

Ders İçeriği

 • Döküman 6
 • Sınav
 • Süre
 • Seviye
 • Eğitim Dili
 • Öğrenci
 • Sertifika
 • Değerlendirmeler

DEĞERLENDİRME

Değerlendirme Ortalaması

4.8
4 Değerlendirme

Değerlendirme Detayı

5 yıldız
3
4 yıldız
1
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0

  Sınav

  Sınav zordu ama kaliteliydi. Teşekkürler

SATRANÇ

6
4
3500 TL - 2500 TL

ROBOTİK EĞİTİMİ

97
4
5000 TL - 3500 TL

KIDS ENGLISH

108
4
7500 TL - 6000 TL

3D TASARIM ATÖLYESİ

4
6000 TL - 3500 TL